Jaka jest różnica między dezodorantem a antyperspirantem?

Pot jest bezzapachowy, ale po zetknięciu się z bakteriami bytującymi na naszej skórze może nabrać nieprzyjemnego zapachu. Zapach potu zależy od naszej naturalnej flory bakteryjnej.

Antyperspirant chroni naszą skórę przed wydzieliną z gruczołów łojowych czyli potem. Zwęża pory w takich miejscach jak pachy, stopy czy ręce przez co zmniejsza nieprzyjemny zapach. Blokada gruczołów łojowych jest czasowa i utrzymuje się do czasu usunięcia antyperspirantu ze skóry. Ważne jest żeby antyperspirant nie blokował całkowicie gruczołów łojowych przez które są usuwane toksyny z organizmu. Antyperspiranty zazwyczaj są bezzapachowe lub mają bardzo subtelny, nienarzucający zapach.

Dezodorant natomiast ma działanie maskujące, nie ma właściwości antyperspirantu, doskonale natomiast poradzi sobie z zapachem potu, który już się znajduje na naskórku. W zależności od zastosowanych składników dezodorant tylko maskuje przykry zapach lub działa antybakteryjnie na powierzchni skóry. Dezodoranty często są zapachowe, nadając przyjemny zapach na kilka godzin.

Wszystkie dezodoranty w naszym sklepie nie zawierają soli glinu a w ich składzie znajdziecie tylko naturalne i bezpieczne dla zdrowia substancje skutecznie radzące sobie z nieprzyjemnym zapachem.

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl