Srebro, złoto nanokoloidalne Goldex

Firma Goldex specjalizuje się w produkcji koloidów metali szlachetnych. Częstochowskie przedsiębiorstwo wytwarza naturalne kosmetyki na bazie nanozłota i nanosrebra zawierające niechemiczne złoto, srebro i miedź. Są to płyny o rożnym zastosowaniu i w różnych pojemnościach.

Firma Goldex zapewnia unikatowe opakowania, w których preparaty nie tracą swoich właściwości pielęgnacyjnych. Zarówno nanozłoto jak i nanosrebro można stosować przez cały rok niezależnie od natężenia słonecznego. Badania naukowe potwierdzają, że kosmetyki stosowane zewnętrznie doskonale sprawdzają się do wspomagania pielęgnacji skóry przy różnych problemach skórnych takich jak: AZS, łuszczyca, trądzik różowaty i młodzieńczy, przy cukrzycy, nadmiernej potliwości i wielu innych.

Co to jest koloid?

Uzyskane przy pomocy specjalnego generatora srebro i złoto koloidalne jest o wiele mniejsze niż cząsteczki krwi. Składa się ono bowiem tylko z kilku atomów. Tak więc jest o wiele mniejsze niż erytrocyt czy też  „olbrzymia” bakteria. W porównaniu do najmniejszej bakterii cząsteczka koloidu jest jeszcze prawie 2000 razy mniejsza. Można tu użyć porównania, że koloid srebra lub złota jest 5 -7 tysięcy razy mniejszy od czerwonego ciałka krwi.

Jeśli spełnione zostaną poniższe trzy warunki, wtedy z naukowego punku widzenia mówi się o tzw. układzie koloidalnym:

  1. Musimy mieć do czynienia z niejednorodną mieszaniną, np. srebra i wody.
  2. Części składowe owej mieszaniny muszą mieć różne stany skupienia, np. ciecz/ciało stałe lub gaz/ciecz.
  3. Drobinki, z których składa się mieszanina, nie są rozpuszczalne. Mówi się także o tak zwanych lizolach. Dlatego też koloidy są niejednorodne, zwykle dwufazowe i nie dają się wymieszać na poziomie pojedynczych cząsteczek.

Koloidalny to obok stanu stałego, ciekłego i gazowego czwarty stan skupienia materii.

Jak działa srebro koloidalne?

Mówi się, że nanosrebro jest zabójcą zarazków chorobotwórczych. Nasuwa się zatem pytanie, jak tak prosta rzecz, jak srebro koloidalne, może mieć tak niesamowite działanie. Bardzo łatwo jest udowodnić fakt, że srebro działa tak samo jak antybiotyk. Jeśli włożymy pasek srebra do szalki Petriego (naczynie laboratoryjne) i zalejmy je agarem, zawierającym zarazki chorobotwórcze po pewnym czasie w miejscach, gdzie znajdowały się pojedyncze zarazki, zaczynają pojawiać się ich całe szczepy. Tylko tam, gdzie znajduje się srebro, ich namnażanie się jest zahamowane. Metoda ta stosowana jest także w przypadku testowania antybiotyków.

Jak działa złoto koloidalne i jakie jest jego zastosowanie w kosmetyce?

Głównym powodem, dla którego złoto koloidalne znajduje zastosowanie w kosmetyce jest jego zdolność zatrzymywania wilgoci w skórze. Trzystukrotność wagi złota jest w stanie związać wilgoć na powierzchni całej skóry i to właśnie dzięki temu działa ono na nią niczym nawilżający balsam.

Regeneruje, a zarazem dotlenia „zużyte” komórki tkanki skórnej, w następstwie czego zostaje ona wzmocniona od zewnątrz, a cera wygląda na znacznie świeższą i młodszą.

Ponadto działa na skórę antybakteryjnie i przeciwzapalnie, toteż kosmetyki z jego zawartością mogą być stosowane zarówno przez osoby z wrażliwą i problematyczną skórą.

Kosmetyki z zawartością złota mogą dodatkowo redukować objawy glikacji. Jednym z jej efektów jest powstawanie sieci licznych zmarszczek zarówno na powierzchni naszej skóry, jak i w obrębie samej tkanki łącznej. W efekcie zauważymy poprawę nie tylko optyczną wyglądu skóry, ale również ogólnie lepszą jej kondycję. 

Na samym końcu należy również stwierdzić, że złoto nie tylko ujędrnia skórę, lecz także przyspiesza proces regeneracji komórek skórnych oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w organizmie.

 

Producent Kosmetyków Goldex

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl