Atopos Kuracja do Włosów Atopos Kuracja do Włosów
Producent: Cannaderm
Cena: 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
Atopos Mleko do Ciała Atopos Mleko do Ciała
Producent: Cannaderm
Cena: 42,00 zł
szt.
zobacz więcej
Hydrolat z Białej Herbaty Hydrolat z Białej Herbaty
Producent: Svoje
Cena: 26,00 zł
zobacz więcej
Krem Regenerujący Przywrotnik Krem Regenerujący Przywrotnik
Producent: Svoje
Cena: 125,00 zł
zobacz więcej
Kremowy Olejek Myjący Kremowy Olejek Myjący
Producent: Svoje
Cena: 35,00 zł
zobacz więcej
Lekki Krem do Twarzy 20% Konopi Lekki Krem do Twarzy 20% Konopi
Producent: Svoje
Cena: 115,00 zł
zobacz więcej
Maseczka Kokos-Mango Maseczka Kokos-Mango
Producent: Svoje
Cena: 30,00 zł
zobacz więcej

 

AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry to choroba zapalna występująca zarówno u dzieci jak i dorosłych. Objawia się bardzo nasilonym świądem i suchością całej lub fragmentów skóry. Choroba ta ma charakter nawrotowy, występuje symetrycznie szczególnie w okolicach zgięciowych ciała, może także występować na twarzy, owłosionej skórze głowy, grzbietach dłoni i stóp. Początek choroby najczęściej przypada na wczesne dzieciństwo. Nie da się ukryć że osobom borykającym się z tą chorobą jest bardzo trudno ją pielęgnować.

Jak wygląda skóra osób dotkniętych tą chorobą?

Początek jest często nagły z bardzo nasilonym świądem i rumieniem. Na ciele występują grudki i krostki, plamy rumieniowe czemu towarzyszy ciągłe łuszczenie skóry, a w przewlekłym obrazie występują zmiany ciemnoczerwone, utrwalone z tendencją do powstawania liszajów.

Pielęgnacja skóry dotkniętej AZS, czyli co można, a czego lepiej unikać?

Bezwzględnie należy unikać słońca oraz innych czynników drażniących tj. sauna, solarium, ostre peelingi oraz drażniące kosmetyki. Warto sięgnąć po preparaty natłuszczające i nawilżające, takie, które przywrócą prawidłowe pH skóry. To co najważniejsze w pielęgnacji skóry z AZS to bardzo delikatne mycie skóry żelami i mydłami do tego przeznaczonymi.

Jak wiecie skóra stanowi doskonałą barierę oddzielającą nasze wnętrze od środowiska zewnętrznego. Jest nie przepuszczalna dla wody oraz wielu składników aktywnych zarówno tych dobrych jak i złych zawartych w płynach do kąpieli, mydłach czy kremach. O ile dobrze by było, żeby te dobre, zdrowe substancje przenikały w głąb skóry i miały pozytywny wpływ na nasz organizm od środka o tyle te złe i niekorzystne lepiej, żeby nigdy nie stykały się z naszym naskórkiem - czyli zewnętrzną warstwą skóry. Jedynym sposobem na nie przedostanie się do skóry szkodliwych substancji jest uważne czytanie składu kosmetyków i wybieranie naturalnych produktów o wysokiej biodostępności.

Jest to szczególnie ważne w przypadku skór z AZS, gdzie naskórek często jest uszkodzony, przesuszony, krwawi lub piecze. Oznacza to, że pozbawiony jest warstwy chroniącej środowisko wewnętrzne od zewnętrznego umożliwiając głębszą penetrację tych „złych” składników w głąb.

AZS to trudna choroba charakteryzująca się suchą i łuszczącą skórą, ale dbając o nią w prawidłowy sposób, jesteśmy w stanie utrzymać ją przez długi czas w dobrej kondycji. Naprawdę warto wybierać naturalne kosmetyki, które przyniosą ulgę zmęczonej skórze a jednocześnie nie obciążą układu odpornościowego. Pamiętajcie że odpowiednie mycie to podstawa przygotowania takiej skóry do dalszych kroków pielęgnacji.

Ja bym podzieliła kosmetyki do skóry atopowej na twarz, ciało, włosy i skórę głowy. Dlaczego? Każda z tych części ciała ma trochę inną budowę, grubość naskórka i wrażliwość na substancje alergizujące.

 

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl